Karácsonyfa készítése fényfüzérből
2018. december 07. írta: Virágom Világa

Karácsonyfa készítése fényfüzérből

img_20181130_174934.jpg

Itt az ideje,hogy az ünnepek szellemében feldíszítsük udvarunkat,házunkat,ha még nem tettük meg. Ilyenkor rendszerint felkerül az utcafrontra,teraszra,erkélyre vagy akár az udvaron található bokrokra,fákra a fényfüzér. 

De ha vágyunk egy is változatosságra,ezekből a fényfüzérekből könnyedén kihozhatunk akár egy karácsonyfa formát is. 

Ehhez szükségünk van egy nagyobb felületre,amibe üthetünk szegeket vagy kötözni tudunk. A lényeg,hogy a füzér rögzíthető legyen rá.

Én erre a célra egy raklapot választottam. Alul kezdtem,hogy a dugvilla mindenképpen jó helyre kerüljön majd,és könnyű legyen bedugni a konnektorba. Ha az elkészült karácsonyfát olyan helyre szeretnénk rakni,ahol magasan van a konnektor,érdemes felülről kezdeni a fa kialakítását.

Az első szeg vagy a csúcsnál helyezkedjen el,vagy alul középen. A többi szeget mindig a "sarkokba" üssük,így fogja kiadni a kormát.

img_20181207_103809.jpg

A pöttyök a szegek helyei

A legelső szeget hajtsuk rá a füzérre,hogy rögzítse azt. Utána pedig csak annyira üssük be a szeget,hogy a füzér még kényelmesen elférjen körülötte,akár duplán is.

Már csak végig kell vinni a füzért és el is készült. Nem baj ha többször is körbeér,annál mutatósabb lesz sötétben.

 

Ha kültérre vásárolunk füzért,és nem vagyunk biztosak benne,hogy valóban kültérre való,keressük rajta az IP44 jelzést. Az IP20 jelzés a beltéri égősorokon szerepel.

A bejegyzés trackback címe:

https://viragomvilaga.blog.hu/api/trackback/id/tr1614451756

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása