A nagy többségünk vágyakozva nézi a kertészetek udvarán sorakozó nagy,robusztus kő vagy beton kaspókat. Szépek is,nagyok is,viszont eléggé borsos az áruk. Ha ennyi pénzt nem szánnánk rá,akkor elkészíthetjük magunknak otthon is.
Az elkészítést mindenképp szabadba,az udvaron végezzük,hogy nyugodtan maszatolhassunk vele.
Először is keressünk egy számunkra megfelelő méretű műanyag edényt,amit utána nem sajnálunk szétvágni. (Erre a célra választott edényeket csak egyszer fogjuk tudni felhasználni.) Ha kiválasztottuk az edényt,vágjuk le a tetejét és keressünk még egyet ami bele passzol.Ez fogja adni a kaspó közepét. Én a nagyobbik edénynek egy kifogyott 5L-es ablakmosó folyadék kannáját választottam,a közepének pedig műanyag virágcserepet (de jó a PET palack is)amiben egy rózsabokor volt. Ez utóbbiba érdemes rakni nehezéket,hogy majd ne nyomja ki a beton.
Ezután aránylag hígra kevert betonból egy kevés került a nagyobbik edény aljába,majd beletettem a virágcserepet,és körbe feltöltöttem betonnal.
Én kettőt készítettem,az egyiket virágcseréppel a másikat PET palackkal. Egy hétig hagytam őket kötni,közben a tetején a betont locsoltam,hogy ne repedjen meg.
Mikor már biztosan megkötött,kiöntöttem belőle a súlyt(kavics,víz), és az oldaláról elkezdtem levágni a műanyagot.
Ezután a virágcserép aránylag egyszerűen kijött a közepéből,de a palackot úgy kellett kihúzni,és mivel a beton pont a legszűkebb részéig ért fel,így a nyílás is pici lett a kaspón.Ha nem töltjük fel ennyire az edényt betonnal,akkor jól működhet ez is.
A műanyag virágcseréppel készített viszont jól sikerült,nagy a nyílás,ültetni is jobban lehet bele. Olyan növényt érdemes beletenni,ami jól tűri a szárazságot,mivel a beton sok vizet felvesz. Vagy használhatjuk valóban kaspónak és beletehetjük cserepestől a virágot.
Ha nem akarjuk,hogy a víz kicsit is megálljon benne,akkor kifúrhatjuk még az alját is. Igyekezzünk árnyékos helyre rakni,hogy ne forrósodjon át túlságosan a napon a kaspónk.